Dolfen projemizin yapımı tüm hızıyla devam ediyor.

Likit Kimya A.Ş. olarak 12 Kasım 2019 tarihinde temelleri atılan Dolfen işletme hizmetleri projesinin yapım sürecine planlandığı şekilde tüm hızıyla devam ediyoruz.

Dolfen İşletme Hizmetleri Projesi; çeşitli kimyasalların ve petrol türevi ürünlerin deniz yolu tankerler vasıtası ile taşınması sonucu, kara tarafındaki tesislere tank sahalarına tahliye etmek amacı ile yapılan bir yapıdır. Dolfen yapısı olarak tabir edilen birim, 4 adet yaslanma platformu, 4 adet bağlanma platformu ve 1 adet doldurma-boşaltma platformu olmak üzere 9 adet platformdan oluşmaktadır.

Likit Kimya Dolfen Projesi

Likit Kimya Dolfen Projesi

 

Proje kapsamında planlanan; kazıkların deniz tabanına çakılması ve üzerine platform inşa edilmesi süreçlerimiz devam etmektedir. Kazık ve beton inşaat süreçleri ile ilgili olarak; toplam 92 adet kazıktan 78 adet kazık çakılmış, 14 adet kazık çakım için beklemektedir, 55 adet kazık içi beton atılmıştır ve yükleme platformu ile yanaşma Dolfeninin 1.ve 2. kademe beton tabliyeleri inşaatı bitmiştir.

Dolfen yapısı ile Tank sahası arası 4600 m uzunluğundaki boru hattı ve Dolfen yapısı ile pompa istasyonu 2100 m uzunluğundaki boru hatlarının kaynaklı imalat süreçleri ve hendek içine yerleştirme süreçleri devam etmektedir. Proje 1 yıllık inşaat dönemi ile birlikte tamamlanacak olup, yaşanan olumsuz hava şartlarından ötürü projenin 2020 yılının Eylül ayına kadar işletmeye alınması planlanmaktadır.

Likit Kimya Dolfen Projesi

Likit Kimya Dolfen Projesi

Dolfen Yatırımımız ile ilgili detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.